Göksel, New York Times Square’de

Benimki

New member
16 Haz 2021
139
0
0
Program kapsamında oluşturulan EQUAL lokal çalma listeleri, Japonya’dan Arjantin’e, Malezya’dan İngiltere ve Türkiye’ye kadar 50’den çok ülkedeki 35 farklı pazarı yansıtıyor. Program kapsamında yer alan her pazardan bir sanatçı, ayın EQUAL sanatkarı olarak kendi ülkesinin mahallî çalma listesinin kapağında yer alıyor. EQUAL küresel çalma Listesi ise dünyanın dört bir tarafınca EQUAL programına dahil olan bayan sanatkarların müziklerinden oluşuyor ve her ay yenilenen içeriği ile müzikseverlere sonların ötesine taşan bir müzik tecrübesi sunuyor.

Haziran ayında EQUAL küresel çalma listesine Türkiye’den konuk olan bayan sanatçı Çölde Bi’ Vaha adlı şarkısıyla Göksel oldu. “Aynı” müzik Haziran ayında Türkiye EQUAL lokal çalma listesine girerken, pop müziğin sevilen sanatkarı beraberinde, bu ay Türkiye EQUAL çalma listesinin kapağını da süsledi. Bununla da kalmadı… Göksel, EQUAL Müzik Programı ile Spotify’ın New York Times Square’deki meşhur reklam alanlarında da uzunluk gösterdi.

Spotify’ın EQUAL Müzik Programı’nda yer alan Göksel, hem program hakkında tıpkı vakitte kendisinin bu programın bir kesimi olmasıyla ilgili olarak şunları söylemiş oldu: “EQUAL mahallî çalma listesinin Haziran ayı sanatkarı olmak ve müziğimin dünyanın dört bir yanındaki bayan müzisyenlerin buluştuğu bu özel çalma listesinde yer alması fazlaca hoş bir his. Ayrıyeten EQUAL küresel listesini dinlerken hayli keyif aldım, öbür dünyalardan farklı bayan sesleri duymak, keşfetmek hoşuma gitti. Keyifli hissediyorum. Dünyanın sayılı meydanlarından birinde müzisyen kimliğimle görünür olmak da heyecan verici. Bu heyecan benim yeni işler yaratma cüretimi artırıyor. Spotify bu projeler ile sanatkarlara, kendi hudutlarımızın haricinde yeni dinleyicilere görünür olma imkanı sağlıyor. Bu takviyesi tüm müzisyenler için epey değerli buluyorum.”dedi.

Hibya Haber Ajansı