huner’in birinci single’ı müzikseverlerle buluştu

Benimki

New member
16 Haz 2021
139
0
0
Müzikseverlerin birinci vakit içinderda İstanbullu indie-pop takımı Sepya ile tanıdığı ve mesleğine günümüzde solo olarak devam huner’in birinci single’i müzikseverlerle buluşuyor. Kelam ve müziği huner’e, yapımı ise Flytones’a ilişkin “İhanetler” isimli single, 18 Haziran’da tüm dijital platformlarda yayında olacak.

Solo mesleğe birinci adım

Yerli R&B ve pop sahnesine süratli bir giriş yapmaya hazırlanan huner, birinci single’ı “ihanetler” ile solo mesleğinin adımlarını atıyor. “İhanetler”, Kerem Akdağ ve Harun İyicil’den oluşan Flytones’un sound’uyla ve huner’in indie’den daha sonra yetkinliğini ispat ettiği R&B vokalleriyle dikkat çekiyor. Flytones, bilhassa yurt haricinde lo-fi beat sahnesinde rüştünü ispat etmiş durumda. huner birinci single çalışmasının kıssasıyla ilgili “İhanetler’i 2019 sonlarında işten konuta dönerken otomobilde köprü trafiğinde yazmaya başladım. Aklımda birtakım kelamlar ve melodiler dolanıp duruyordu, meskene geçtiğimde gitarı alıp şarkıyı yazmaya başladım. O sırada Sepya isimli grubum da devam ediyordu lakin ben bu müziğin Sepya’nın stilinin fazlaca haricinde olabileceğini görmüştüm. O an solo mesleğimin birinci adımını attığımı düşünüyorum.“ açıklamasında bulundu.

Sürprizler yaz boyunca devam edecek

huner’in müzikseverlere sürprizleri yaz boyunca devam edecek. huner, yerli R&B’nin bir öteki uygun ismiyle imza attığı single’larını da yaz devrinde müzikseverlerin beğenisine sunacağını belirterek, şu biçimde konuştu:

“Halihazırda biroldukça müziğim var. Bu müziklerin yapımı ve yazımında Türkçe R&B’nin öncü isimlerinden biriyle çalışıyorum. Bu yaz sound manasında daha Soul ve R&B tonlarına kayan parçalarımla sürprizlerime devam edeceğim. Çağdaş R&B alanında müzik yapmak benim hayalimdi, bunu gerçekleştirmek için yola çıktığım için hayli memnunum. Hayalim Türkiye’ye Türkçe R&B müziği biraz daha sevdirmek, bu alanda yeni bir yol açmak ve bana cüret veren örnek aldığım müzisyenler üzere ben de bu yolda ilerlemek isteyen diğer sanatkarlara ilham olabilmek istiyorum.”