Mesjopala “Gel” yapıtını sevenleriyle buluşturuyor

Benimki

New member
16 Haz 2021
139
0
0
“Gel” ismi ile tüm dijital platformlarda yer alacak olan kesimin aranjörlüğünü Ekrem Düzgünoğlu üstlendi. Türküye, özgün müziğe ve bir enstrüman olarak bağlamaya aşık olduğunu tabir eden mesjopala, BPM Müzik şirketine ortak olduktan daha sonra hem kendi yapıtları tıpkı vakitte yetenekli genç sanatkarlar için çalışmalar yaptığını belirtti.

Müzikçi birinci vakit içinderda “Unuttum Seni” isimli parçayı seslendirdi. İkinci olarak ise, kelamı kendisine ilişkin olan ve “duygularımın, yaşanmışlığın, duygusallığımın yansıması” olarak söz ettiği “Ölüyorum” isimli kesimini sevenleriyle buluşturdu. mesjopala, bu modülün Avrupa ve Türkiye’de beklenenin üzerinde ilgi görmesi üzerine vakit kaybetmeden üçüncü müzik için kolları sıvadığını belirtti.

Müzik Listelerinde üst sıralarda yer aldı

Mesjopala, ikinci yapıtı olan “Ölüyorum” isimli yapıtı hem Avrupa’da yaşayanlar tıpkı vakitte Türkiye’de kendisini takip edenler tarafınca beğenildi. Müzik Star TV ve öteki müzik kanallarında 4. sıraya kadar yükseldi. Bu durumun 3. müziğin yapılması için daha fazla heyecan verdiğini belirten mesjopala, “Gel isimli yapıtımın fazlaca daha olağanüstü olduğunu ve daha fazla beğeni alacağını umuyorum” dedi. mesjopala yaptığı açıklamada müziğe başlamasıyla ilgili olarak, “Çocukluğumdan beri kendi kendime kelamlar müellif, müzikler söylerim. Bu hayalimi gerçekleştirmek için dostum Mehmet Yılmaz ve Ekrem Düzgünoğlu’nun bir arada olduğu BPM Müzik’e ortak oldum ve şirketi bir arada büyütmeye karar verdik. Tek başıma olduğumda daima mırıldanan müzik söyleyen bir insandım ve kendim ortasında müzikler oluşturmaya karar verdim” sözlerini kullandı.

“Şarkılarım kişiliğimin yansıması”

mesjopala mizacı ve yapısıyla ilgili olarak ise, “Yapı ve mizaç olarak önemli bir duruşum var, bu tahminen de iş adamı kimliğimden ötürüdır. Fakat yakın etrafım ve dostlarım beni epey güzel tanır ve her vakit epey güzel kalpli olduğumu söyler. Müziklere ve kelamlara; üretimin, mizacımın ve niyet üretimin her özelliğimin tesiri olduğunu düşünüyorum. Müziklerim bir manada kişiliğimin yansıması niteliğinde diyebiliriz. Tüm müziklerimin ve yaşantımın, iş kimliğimin bir yansıması olarak bir kitap yazmak isteseydim, sanırım ismini de ‘Hayallerim, Prensiplerim, İdeallerim’ koyardım” dedi.

‘Gel’ Müziği Nasıl Ortaya Çıktı

Müzikçi kimliğinin yanı sıra iş adamı profili niçiniyle çeşitli ülkeleri sık sık gezen, gezdiği yerleri toplumsal medya hesabından paylaşan mesjopala yeni çıkacak olan müziği için ise “İçimden geldiği üzere, üzerinde önemli manada çalıştığımız, kelamları dostum Mehmet Yılmaz’a ilişkin olan bir şarkı” formunda anlattı. Müziklerini bilhassa sessiz, sakin ve tek başına olduğu ortamlarda ortasından geldiği üzere ortaya çıkardığını belirten mesjopala, Almanya’da yaşanan gurbet hissinin de her vakit tesirli olduğunu aktardı.

Almanya’da Müzikçi ve İş Adamı Olmak

Bugün Avrupa’da 7 milyona yakın, Almanya’da ise 3 milyona yakın Türk yaşıyor. Bulunduğu bölgelerde vakit içerisinde değerli mevkilere gelen Türklerin kalabalık bir nüfusa da sahip olduğunu anlatan ve Almanya bu mevzuda değerli merkezlerden diyen mesjopala açıklamasında, “Aslında Almanya’ya artık alıştık ve Türkler epeyce fazla olduğu için kendimizi yabancı hissetmiyoruz. aslına bakarsanız sahibi olduğum şirkette de çalışanların tamamı Türk. Türkiye ile Almanya içinde köprü pozisyonundayız. Züccaciye ve içecek kesimindeyiz. Türkiye’de, Çin’de ve dünyanın farklı bölgelerinde üretilen mamüllerin Almanya’da satışını gerçekleştiriyoruz. beraberinde Türkiye’nin en büyük markalarından birisi olan Arzum markasının da Avrupa distribütörüyüz. Burada Türk olarak yer almak gurur verici, ülkemizi önemli manada temsil ediyoruz. Türkiye’den getirdiğimiz eserleri burada satarak kendi vatanımıza da katkı yapıyoruz” dedi.

“Seyahatlerin Müziğe Tesiri Olduğunu Düşünüyorum”

Avustralya, Amerika, Çin, Dubai, Afrika ve dünyanın tüm ülkelerini iş sebebiyle daima ziyaret ettiğini söyleyen mesjopala, memleketi olan Gaziantep’e de daima gidip geliyor. Gezdiği sayısız yerin ve Türkiye’nin eşsiz hoşluklarının de müzik ve bestelerinde tesirli bir öge olduğunu söz etti.

Müzik Piyasası Korona Periyodunda Güç bir müddetç Yaşadı

Covid-19 salgını sebebiyle konserlerin iptal olması ve yerlerin kısıtlanması sebebiyle bir fazlaca müzikçi ve binlerce canlı müzik sanatkarı sıkıntı günler yaşadı. Hem Türkiye’de hem Almanya’da yaşayan Türkler ismine kelam konusu olan durum için mesjopala’nın ortak olduğu BPM Müzik ise bir karar alarak Almanya’da 2. şubesini açmaya karar verdi. Bu kararla Almanya’da rap müziğe ilgi duyan ve yetenekleriyle ön plana çıkan tüm gençlere takviye olmak istediklerini belirten mesjopala, şube kuruluş süreçlerinin sürdüğünü tabir etti.