O minvalde ne demek ?

Leyla

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,866
0
1
O minvalde, Latince'den gelen bir terim olarak, daha önce yapılmamış bir şey yapmaya çalışmak anlamına gelir. Anlamının kökeni, Latin kökenli 'novare' sözcüğünden gelir, bu sözcük "yeni" anlamına gelir.

O minvalde, düşünce, yaklaşım veya ürün olarak yeni bir şey üretmek anlamına gelir. O minvalde, yeni bir keşif arayışına girmek anlamına gelir, bu arayışın sonuçlarının yenilikler getirmesine odaklanır. Bu anlamda, o minvalde, yeni bir fikir, konsept, proje, ürün, hizmet, teknoloji, üretim yöntemi, rekabet avantajı vb. üretmek anlamına gelir.

O minvalde, çoğu durumda, yenilikleri ileriye taşımak için çok sayıda farklı araştırma ve üretim metodu kullanılır. Örneğin, yeni bir ürünün üretilmesi için, yeni üretim yöntemleri, anahtar malzeme arayışları, ürünün tasarımı, pazarlama araştırmaları, ürünün test edilmesi vb. bunlar arasında sayılabilecek tüm girişimleri içerir.

O minvalde, diğer bir anlamda, özgün bir yaklaşım ve stratejiyi tüm bir işletmeye yaymak anlamına da gelir. Mevcut işletmenin özgün ürünleri, hizmetleri, fiyat stratejileri, ürün ve hizmetlerin dağıtımı vb. konularını değerlendirmek ve yeni stratejiler geliştirmek o minvalde anlamına gelir.

O minvalde, sonuç olarak, daha fazla rekabete ve yeniliğe yönelik bir yaklaşımın geliştirilmesi anlamına gelir. Çalışmaların sonuçlarının, yeniliklerin ileriye taşınması, rekabet avantajı elde edilmesi ve işletmeye özgün stratejiler geliştirilmesi o minvalde anlamına gelir.